Delock Punottu kaapelisuoja EMC-suojaus, itsesulkeutuva, 5 m x 25 mm

Etusivu > Kaapelit ja adapterit > kaapeleiden järjestely

Delock Punottu kaapelisuoja EMC-suojaus, itsesulkeutuva, 5 m x 25 mm
Tuotemerkki
Tuotekoodi
TDL23584
Valm. tuotekoodi
20995
Toimituskulut alk.
95,00 €
sis. ALV 25,50 %
kpl

Tätä Delockin punottua suojaa voidaan käyttää paljaiden kaapeleiden tai sähköputkien suojaamiseen ja niputtamiseen.

Suojaus kuparipunoksen avulla
Punottu suoja on valmistettu kuparisesta suojakankaasta, joka suojaa kaapeleita ja laitteita sähkömagneettisilta vaikutuksilta. Nämä häiriöt voivat vaikuttaa sähkölaitteisiin, ja niitä tulisi siksi välttää suojaamalla.

Suuri joustavuus ja erinomainen kestävyys
Kuparipunoksen suuri joustavuus suojaa kaapeleita liialliselta taivutukselta. Samalla tiheä ja kestävä punottu rakenne tarjoaa luotettavan suojan ulkoisia vaikutuksia, kuten hankausta, mekaanisia vaurioita ja ympäristövaikutuksia vastaan.

Itsesulkeutuva - Kaapeleiden helppo sisäänvienti ilman lisätyökaluja
Suojassa on itsestään sulkeutuva rakenne, joka avautuu automaattisesti laajennettaessa ja sulkeutuu uudelleen automaattisesti, kun kaapelit on asetettu sisään. Tämä tekee yksittäisten kaapeleiden tai kokonaisten kaapelinippujen sisäänviennistä erityisen helppoa ja nopeaa.

Pituus: noin 5 m
Halkaisija: noin 25 mm
Nipun halkaisija: enintään 26 mm
Kuparipunos
EMC-suojaus
Itsesulkeutuva
Seinän paksuus: noin 0,5 mm
Ympäristölämpötila: -40 °C ~ 150 °C
Materiaali: tinattu kupari, PPS, Nomex

tech
tech
Paytrail